Iğdır Üniversitesi

EN

     IĞDIR HAYVAN HASTANESİ PROJESİ

 

     Bu proje Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) finansal desteği ile Üniversitemiz,Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve  Iğdır İl Özel İdaresi arasında yapılan protokol doğrultusunda sürdürülmektedir.

 1. Programın Adı: GÜDÜMLÜ PROJE DESTEĞİ 2013
 2. Referans Numarası: TRA2-13-GPD-004
 3. Projenin Adı: Iğdır Hayvan Hastanesi Projesi
 4. Yararlanıcının Adı: Iğdır Üniversitesi
 5. Proje Ortakları: Iğdır Üniversitesi (Proje Fiili Yürütücüsü)
 6. Proje Süresi: 36 ay
 7. Sözleşme İmzalanma Tarihi: 20.11.2013
 8. Proje Bitiş Tarihi: 21.11.2016
 9. Proje Koordinatörü: Yrd. Doç. Dr. İsa YILMAZ
 10. Proje Koordinatör Yardımcısı: Veteriner Arife KAYA

 

 1. Projenin Özeti:

    Proje kapsamında; büyükbaş, küçükbaş ve evcil hayvanların acil bakım, teşhis ve tedavilerin yapılacağı tam teşekküllü bir hayvan hastanesi kurulması amaçlanmaktadır.  Hayvan hastanesi, tüm bölgemizin hizmetine açık olmakla birlikte, öğrenim gören öğrencilerimizin teorik eğitimlerinin yanında pratik eğitimlerini de sağlamları hedeflenmektedir.

    Hastanemiz bünyesinde, görüntüleme merkezi, cerrahi müdahale bölümleri ve hayvan ambulansı bulunacak şekilde planlama yapılmıştır.

 

 1. Planlanan faaliyet takvimi;

         a. Hayvan hastanesi bina proje hizmet alım işi tamamlanmış olup Ocak 2016 sonuna kadar ihale işlemlerinin tamamlanması planlanmaktadır.

         b. Bina inşaat işlerine Mart 2016 ayı içerisinde başlanması, Ağustos 2016 ayı içerisinde bitirilmesi planlanmaktadır.

         c. Hastane için makine-teçhizat donanımlarının ihale hazırlıkları ve ihale ilanı Mart 2016,  satın alımlar ise Haziran 2016 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.

         ç. Hayvan Ambulansı ve Römorku ihale hazırlıkları ve ihale ilanı Nisan 2016 tarihine ve satın alımlar Temmuz 2016 tarihine kadar tamamlanması planlanmaktadır.

         d. Mobilya, bilgisayar donanımı ihale hazırlıkları ve ihale ilanı Mart 2016 tarihine ve satın alımlar ise Haziran 2016 tarihine kadar bitirilmesi planlanmaktadır.