Iğdır Üniversitesi

 

 

 

 

 
 

T.C.

 

 

  IĞDIR ÜNİVERSİTESİ 

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlüklerinin "Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısı" na Iğdır Üniversitesi Ev Sahipliği Yaptı.

 

 

 

     

         Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlüklerinin sorunları ve bu sorunlara ait çözüm önerileri ile Bakanlığa bağlı ilgili kuruluşlar arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla "Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısı" Iğdır Üniversitesi Konukevi Toplantı Salonunda yapıldı.

 

 

     "Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısı’na, Iğdır Valisi Ahmet Pek, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri ve Siteleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk, Patent Enstitüsü Daire Başkanı Mehmet Kemal Nalçacı, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan,Iğdır Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cevdet Aydın, Iğdır Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ösmetullah Arvas, Yrd. Doç. Dr. Ayhan Baştürk, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Toker, Iğdır Organize Sanayi Bölge Müdürü Hakan Aras, Erzincan Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hüseyin Erdem, Erzurum Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Kars Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdür V. Ayla Öztürk, Gümüşhane Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hakan Topaç, Ardahan Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Kanyar, Artvin Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hayri Yoloğlu, Ağrı Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Selim Ulutaş,  Kars KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Işık, Erzurum KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Carlıoğlu, Ağrı KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Adem Gültürk, Gümüşhane KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Osman Güney, Erzincan KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Semra Öztürk Boroğlu, Serhat Kalkınma Ajansı Iğdır İl Temsilcisi Mahmut Dik,  Iğdır Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini sürdüren firmalardan Ünit  Biyoteknoloji A.Ş. İşletme Müdürü Sıddık Yatsan, Gökkuşağı sanayi İşletme Müdürü Hakan Cereci ve  Aktif İşadamları Dernek Başkanı Dursun Kaya katıldı. 

          Vali Pek, “Bu tür toplantıları bölgesel gelişme sağlaması nedeniyle önemsiyorum. Aynı Bakanlığın bünyesi içerisinde ancak farklı illerde görev yapan meslek mensuplarının, kendi aralarında görüş alışverişinde bulunmalarının çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bir araya gelmeniz, bakanlığınızın görev alanındaki konularla ilgili istişarede ve görüş alışverişinde bulunmanızın bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

       

  

       Toplantıya katılan herkese Iğdır Üniversitesi adına hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Rektör Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz, ülkemizde oluşan barış, güven ve huzur ortamının topyekûn kalkınma ve gelişme imkanını sunduğunun altının çizdi. Rektör Prof. Dr. Yılmaz konuşmasında “Bilimi ve teknolojiyi üreten kurumlar olarak üniversitelerdeki bilim adamlarının odalarında oturma vakitlerinin artık bittiğini vurgulayarak “Öğretim üyelerimizin bundan böyle araştırma faaliyetlerine daha çok önem vermeleri gerekmektedir” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.   

 

         Iğdır Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cevdet Aydın ise Bölge İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısı’nın ilgili kurumlar arasında koordinasyon ve işbirliğinin sağlanarak özel sektöre daha fazla ve organize bir şekilde desteklenmesi amacıyla düzenlendiğini ifade etti. İşbirliği ve Değerlendirme Toplantılarının 3 ayda bir periyodik olarak yapıldığını söyleyen Iğdır Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cevdet Aydın, "Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantılarımızda amacımız, ilgili kuruluşlarımızla bölgemizdeki sektörlerin sorunlarını yöneticiler olarak görüşmek, bu konularda ortak akıl yöntemi ile çözüm önerileri üretmek ve toplantıda alınan kararları Bakanlığa bildirmektir" dedi. 

Konuşmaların ardından, katılımcılara Iğdır Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Cevdet Aydın tarafından “2023 Vizyonunda Kapasite Artırımı, Ar-Ge, Yenilik ve Girişimciliğin Rolü” konulu bir sunum yapıldı.

 

 


 

 

 

 
Iğdır Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı