Yaşayabilmemiz için gerekli olan yeterli oksijenin emilimi için iyonlara ihtiyacımız vardır. Negatif iyonlardan yoksun ortamlarda her türlü hastalık ortaya çıkmaktadır. Kaya Tuzunun bir başka faydası ise bulunduğu ortama negatif iyon salgılamasıdır. Bu da hava kalitesini artırmaktadır. Pozitif yüklü iyonlar bize zarar verirken, negatif yüklü iyonlar sürekli sağlıklı olmamıza katkıda bulunurlar. Şehir merkezleri, çalışma ortamları ve evlerimiz maalesef negatif iyon yoksunudur.

Ekranlar neden düşmanımız?

Bir televizyon  ya da bilgisayar ekranı dakikada 1 milyon pozitif iyon üretir. Normal havada 3 volt’luk pozitif elektrik yükü alınırken; katot ışınlı tüpten 45 cm. uzakta iken 150 volt, yani 50 kat daha fazla pozitif elektrik yükü ile yüklenilir. Maalesef, bu pozitif elektrik yükü negatif iyonları ekrana çeker ve dakikada  1 milyon santimetre küp gibi bir oranla pozitif iyonları seyirciye doğru iter. Bu bilgi bilgisayar başında neden kendimizi yorgun hissettiğimizi açıklamaya yetecektir.

Her nefeste 300 milyon pozitif iyon

İç mekanlardaki hava ile ilgili diğer bir önemli faktör de soluk alıp verme ile ilgidir. Her nefeste vücudumuzdan 300 milyon pozitif iyon çıkar. Negatif iyon kaynağının olmadığı ortamda yalıtım ne kadar iyi olursa; pozitif iyonlar o denli fazla olacaktır. Ne kadar yalıtım o kadar hastalık demektir. Peki negatif iyon doğal olarak nerede vardır. Cevabı bildiniz mi? Tuz mağaralarında…

Negatif iyon üretmemiz mümkün mü?

Şehrin havasını değiştiremeyiz ancak evlerimizin değiştirebiliriz. Doğal kaya tuzundan üretilen tuz lambaları ısındıkları vakit bulundukları ortama negatif iyon yaymaktadırlar. Yeni yeni hayatımıza giren tuz terapi odaları da negatif yüklü nefes almamıza yardımcı olmaktadır.

www.facebook.com/hipnotuzdiyet

Yazdır: