Iğdır Üniversitesi İle Azerbaycan’da Faaliyette Bulunan Bilik Tedris Merkezi Arasında Protokol İmzalandı

Iğdır Üniversitesi İle Azerbaycan’da Faaliyette Bulunan Bilik Tedris Merkezi Arasında Protokol İmzalandı

Iğdır Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın çalışmaları sonucunda Iğdır Üniversitesi ile Azerbaycan’da faaliyette bulunan Bilik Tedris Merkezi arasında protokol imzalandı.

Iğdır Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Bilik Tedris Merkezi temsilcisi Doç. Dr. Şahin Ahmetoğlu’nun imzaladığı protokol kapsamında, Iğdır Üniversitesi’nin Azerbaycan’daki temsilcisinin Bilik Tedris Merkezi olduğu ifade edildi.

İmzalanan protokolle ilgili açıklamada bulunan rektör Alma, Iğdır Üniversitesi’ni dünyaya açılan bir kapı haline getirmek istediklerini vurgulayarak, bu gibi protokollerin hedeflerini gerçekleştirmek için önemli basamaklar olduğunu söyledi.  

Protokol kapsamında Bilik Tedris Merkezi, Iğdır Üniversitesi’nin onayı ve desteklerini aldıktan sonra Azerbaycan’daki eğitim kurumlarıyla, Iğdır Üniversitesi’ni temsilen işbirliği yapabilecek, Iğdır Üniversitesi tanıtım günleri düzenleyebilecek ve eğitimle ilgili fuarlara katılabilecektir. Aynı zamanda Iğdır Üniversitesi’nin yapacağı Uluslararası Öğrenci Sınavı (IUYÖS) Azerbaycan’ın başkenti Bakü şehrinde her iki tarafın anlaşacağı bir tarihte yapılacaktır. 

 

IÜ Haber Merkezi

Yazdır:
Loading