15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği’nden Rektör Alma’ya Ziyaret

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz ve beraberindeki iş adamlarını makamında kabul etti.

Ziyarette, Genel Başkan Gündüz’ü ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan mutluluk duyduklarını kaydeden Rektör Alma,  15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında Türk milletinin büyük bir kahramanlık destanı yazdığını belirterek, milli iradenin darbe girişimini püskürttüğünü aktardı. 15 Temmuz'da tarihin en büyük ihanetlerinden birinin yaşandığına dikkat çeken Rektör Alma, "Yüce milletimizin iradesine kasteden, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan 15 Temmuz hain darbe girişimi, tarihimizin en büyük ihanetlerinden biridir. Asla unutmayacağımız bu ihanet, aziz milletimizin yazdığı kahramanlık destanıyla hüsrana uğratılmış, fedakâr milletimiz canı pahasına vatana, bayrağa ve milli iradeye sahip çıkarak bu hain darbe girişimini püskürtmüştür. O gün bayrağına ve milletine bağlı emniyet güçlerimizle birlikte omuz omuza direnerek 15 Temmuz akşamı hayatlarını kaybeden 250 şehidimize Allahtan rahmet gazilerimize ise acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Misafirperverliklerinden ötürü Rektör Alma’ya teşekkür eden  Genel Başkan Abbas Gündüz ise Rektör Alma’ya Türk Bayraklı halı hediye etti.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 13 Mart, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 518
Yazdır: