6 Şubat Depremlerinde Hayatını Kaybeden Hemşireler ve Emekçi Sağlıkçılar Anısına Ağaç Dikildi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından “12-18 Mayıs Dünya Hemşireler Haftası” kapsamında 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden hemşireler ve emekçi sağlıkçılar anısına ağaç dikimi etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, akademik ve idari personellerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Program ilk olarak depremde hayatını kaybeden sağlık personellerimiz anısına duaların okunmasıyla başladı. Ardından fidanlar, Rektör Alma ve katılımcılar tarafından toprak ile buluşturuldu. Program dikilen fidanlara can suyunun verilmesiyle sona erdi.

“İmkânlarımız Dâhilinde Her Türlü Desteği Vermeye Devam Edeceğiz”

Programın ardından konuya ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaşan Rektör Alma, başta öğrencilerimiz ve aileleri olmak üzere depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet diledi.

Rektör Alma konuşmasının devamında ise “Dikilen fidanlar ile hayatını kaybeden sağlık personellerinin ve tüm vatandaşlarımızın hatırasını yaşatmak istiyoruz. 6 Şubat tarihinden itibaren Iğdır Üniversitesi olarak deprem bölgesindeki vatandaşlara ve şehrimizde misafir ettiğimiz depremzedelere her türlü desteği sağladık. Bundan sonra da maddi ve manevi olarak imkânlarımız dâhilinde her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 24 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 435
Yazdır: