Bal Ormanı Meyve Vermeye Başladı

Bal Ormanı Meyve Vermeye Başladı

Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Cumhuriyet Savcısı Cahit Cantepe ve beraberindeki misafirler ile birlikte Bal Ormanı sahasında incelemelerde bulundu.

Üniversitemizin Bülent Yurtseven yerleşkesinde, bu yıl oluşturulmaya başlanan ve çeşitli ağaçların yer aldığı bal ormanında ilk hasat yapıldı. Hasat edilen ürünleri ziyaretçiler ile birlikte inceleyen Rektör Alma; “Bir yıl gibi kısa bir sürede oluşturduğumuz Bal Ormanından ürün almamızın sevincini yaşıyorum.” diyerek şunları söyledi; “Üniversitemiz her konuda olduğu gibi çevre ve doğa konusunda da çok duyarlıdır. Bundan dolayı bu ormanın oluşturulmasına karar verdik. Umuyorum ki önümüzdeki yıllarda oluşturduğumuz bu ormanın hacmi ile birlikte verimliliği de artacaktır.”

Bal ormanındaki incelemeleri esnasında, Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Önümüzdeki yıl kovan ve orman sahasının genişletilmesi konusunda ilgililere talimat verdikten sonra, bal ormanı sahasında oluşturulan tıbbi ve aromatik bitkiler (Biberiye, Lavanta, Laventin, Gül, Avize Çiçeği, Kırmızı Berberis, Yeşil Berberis, Dağ Muşmulası vb.) koleksiyon parselinde incelemeler yaptı.

IÜ Haber Merkezi

Yazdır:
Loading