Başkan Yalçın’dan Rektör Alma’ya Ziyaret

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet, Rektör Alma’yı makamında ziyaret etti.

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyet Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret etti. Başkan Yalçın ve beraberindeki heyet sendikal faaliyetler hakkında Rektör Alma’ya bilgi verdi.

‘Öncü üniversite olma yolunda ilerliyoruz’

Sohbetin ardından Rektör Alma, Başkan Yalçın’a Üniversitemiz Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde bulunan Seyir Tepesini gezdirerek üniversite hakkında bilgi verdi. Üniversitenin altyapı çalışmalarının hızla tamamlandığını ve pek çok önemli projeye imza attıklarını belirten Rektör Alma, “Yakın zamanda DAP’ın desteğiyle Güneş Enerjisi Santralini (GES) tamamladık. Üniversitemizin yüzde 30 oranında elektrik ihtiyacını GES’ten karşılıyoruz. Yine yakın zamanda Taş Köfte ve Iğdır Kayısısının coğrafi işaretini aldık. Bunlarla birlikte bölgedeki hayvancılığa katkı sunmak amacıyla Hayvan Hastanesi’ni kurduk. Halı Kilim Atölyemizde ürettiğimiz halıları Almanya’ya ihraç ediyoruz. Kampüs alanındaki peyzaj çalışmalarımız bitmek üzere, Yeşil Iğdır’a yakışır bir kampüs oluşturuyoruz. Yaptığımız projelerle bölgedeki üniversitelere de rol model oluyoruz. Öncü bir üniversite olma yolunda hızla ilerliyoruz” dedi.

Ziyaretten dolayı ziyadesiyle memnun olduğunu dile getiren, Rektör Alma, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve beraberindeki heyete teşekkürlerini iletti.

Yalçın, Iğdır Üniversitesi kampüsünü çok beğendiğini dile getirdi. Seyir Tepesi gezisi sonrası ziyaret son buldu. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 31 Mayıs,2019
  • Görüntülenme Sayısı: 276
Yazdır: