Diyarbakır Sağlık İl Müdürlüğü Üniversitemize Ambulans Hibe Etti

Iğdır Üniversitesi’nde eğitim- öğretim gören öğrencilerin uygulama yapabilmeleri için inşa edilen yeniliklere bir yenisi daha eklendi. Son olarak Diyarbakır Sağlık İl Müdürlüğü tarafından sağlık alanında eğitim gören üniversitemiz öğrencileri için tam donanımlı bir ambulans hibe edildi.

Uygulama Alanları Genişliyor

Iğdır Üniversitesi, öğrencileri merkeze alarak yaptığı çalışmalara devam ediyor. Teorik olarak verilen derslerin uygulama ile birlikte pekiştirilmesi kapsamında gerekli araç ve teçhizat teminine bir yenisi daha eklendi. Söz konusu bu kapsamda üniversitemizde sağlık alanında eğitim gören öğrenciler için Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ön ayak oldu. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fuat Kahraman ve Öğr. Gör. Ayşegül Yurt’ın girişimleri sonucunda Sağlık Bakanlığı’nın izni dâhilinde Diyarbakır Sağlık İl Müdürlüğü tarafından tam donanımlı bir ambulans hibe edildi.

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, bu hibe sayesinde üniversitenin başta İlk ve Acil Yardım Programı olmak üzere sağlık alanında eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi. Rektör Alma, bu hizmeti üniversitemize kazandıran başta Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve Diyarbakır Sağlık İl Müdürlüğü olmak üzere Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Erdal Çenesiz, Sağlık Uzmanı Abdulkadir Aydın, İnsan Kaynakları Birim Sorumlusu Remziye Gül Yurt ve girişimlerde bulunan Dr. Öğr. Üyesi Fuat Kahraman ve Öğr. Gör. Ayşegül Yurt’a teşekkürlerini iletti. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 04 Temmuz, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 605
Yazdır: