Dr. Öğr. Üyesi Belkıs Muca Yiğit’in Projesi TÜBİTAK Desteği Aldı

Iğdır Üniversitesi Iğdır Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Belkıs Muca Yiğit'in "Serhat'ın Çocukları Doğada" isimli projesi TÜBİTAK desteği almaya hak kazandı.

TÜBİTAK tarafından Türkiye genelinde açılan "4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı 2019/1 Çağrısına" yapılan birçok başvuru arasından 92 proje, TÜBİTAK tarafından destek verilmeye layık görüldü. Dr. Öğr. Üyesi Belkıs Muca Yiğit’in yürütücülüğünü yapacağı 119B913 No'lu “Serhat'ın Çocukları Doğada” isimli proje de desteklenen projeler arasında yer almaya hak kazandı. 45 kişilik proje ekibinde; Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Iğdır Meslek Yüksekokulu ve Tuzluca Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinin yanı sıra Kafkas Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi akademisyenleri, Iğdır Doğa Koruma ve Mili Parklar Müdürlüğü yetkilileri, Iğdır Bilim ve Sanat Merkezi eğitmenleri ve 5137 Arama Kurtarma Doğa ve Spor Kulübü üyeleri de yer almakta. 

Yaz döneminde gerçekleştirilecek projede, Serhat Bölgesi’ndeki Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim alan üstün yetenekli öğrenciler ile 10 günlük bir doğa eğitimi yapılacak. Her gününde farklı etkinliklerin yapılacağı doğa eğitiminde, o konunun uzmanı akademisyenler öğrencilere ders verecek.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 29 Nisan, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 2132
Yazdır: