Eczane Hizmetleri Programı Öğrencilerine, Iğdır’daki Eczanelerde Uygulama Yapabilme Fırsatı

Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksekokulu Eczane ve Eczacılık Hizmetleri Bölümüne bağlı Eczane Hizmetleri Programı öğrencileri, Danışman Hocaları Öğr. Gör. Fatma Ertaş öncülüğünde Iğdır Eczaneler Birliği Başkanı Nazım Karadağ ve Nimet Eczanesi sahibi Reşat Kalafat ile yapılan toplantıda buluştu.

Eczane teknikeri olarak mezun olacak öğrencilerimizin ilaç bilgisi ve eczane işletmeciliği ile ilgili bilgi ve uygulama yapmaları için gerçekleşen toplantı, öğrencilerin eczanelerde uygulama yapabilmeleri açısından amacına ulaştı.

Yapılan toplantı ile ilgili bilgi veren Öğr. Gör. Fatma Ertaş, şunları söyledi: “Öğrencilerimiz için Eczane Hizmetlerinde ilaç bilgisi dersi bağlamında başlatılan bu uygulama haftanın bir günü staj uygulaması gibi olup salı günleri 09.00 ve 16.00 saatleri arasını kapsamaktadır. Yapılan yazışmalar ve gerekli izinler sonunda öğrencilerin yüzünü güldüren ve ayrıca bizleri de mutlu eden bir uygulama oldu. Eczanelere uygulama için öğrencilerimiz her eczaneye iki kişi olacak şekilde gitmeye başladı. Düzenli takiplerinin yapılacağı bu programda öğrencilerimiz, bilgi ve uygulama anlamında kendilerini geliştirmelerine büyük katkı sağlayacak. Hem ilimizdeki eczane sahipleri hem de öğrencilerimiz bu uygulamadan ötürü son derece memnun oldular. Bu konuda geri durmayan öncelikle birlik başkanına ve diğer tüm eczane sahiplerine öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 18 Nisan,2019
  • Görüntülenme Sayısı: 364
Yazdır: