Gençlere Girişimcilik Eğitimi Verildi

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (İSEM), Iğdır KOSGEB Müdürlüğü ve Iğdır Gençlik Merkez Müdürlüğü koordinatörlüğünde gençlere sertifikalı girişimcilik eğitimi verildi. Üniversitemiz akademisyenlerinden Öğr. Gör. Turhan Moç tarafından verilen eğitimde, proje hazırlanması ve girişimcilik konuları üzerinde duruldu.

Eğitimde, bir girişimcinin sahip olması gereken özellikleri ve iyi bir girişim projesinin hazırlanmasında dikkat edilmesi gereken konuları anlatan Öğr. Gör. Moç, 18-30 yaş aralığındaki katılımcılara önemli bilgiler aktardı.

İş planlama, üretim planları ve finansal planlamaların ne şekilde yapılması gerektiği konusunda katılımcıları bilgilendiren Ör. Gör. Moç, gençlerin iş planı yazmalarından, inovasyon ekonomisine kadar birçok alanda iş dünyasına kazandırılması gerektiğini söyledi. Girişim fikri olan kişilerin girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, girişimcilik kursu sertifikasına sahip olacak girişimci adaylarının kendi işlerini kurmaları ve KOSGEB’in yeni girişimci desteklerinden faydalanmaları gerektiğini ifade eden Moç, eğitimleri başarıyla tamamlayanlara Katılım Belgesi verildiğini kaydederek “Gençlerimize verdiğimiz bu katılım belgeleri aynı zamanda, KOSGEB’in ‘Yeni Girişimci Desteğine’ başvuruda bulunma yolunu da açıyor” dedi. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 10 Ocak,2019
  • Görüntülenme Sayısı: 502
Yazdır: