Iğdır Üniversitesi, Kalitesini ISO 9001:2015 ile Tescilledi!

Iğdır Üniversitesi, tetkik süreçlerini başarıyla tamamlayarak “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni almaya hak kazandı.

Eğitim ve öğretim kalitesini sürekli artırarak uluslararası düzeyde saygın bir üniversite olma hedefine emin adımlarla ilerleyen Iğdır Üniversitesi, kalitesini “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi” ile tescillemeyi başardı.

İncelemeler sonunca Iğdır Üniversitesinin, BBS Belgelendirme Eğitim ve Gözetim A.Ş. prosedüründe yer alan standart şartlarını eksiksiz bir şekilde karşıladığı anlaşıldı.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kalite Yönetim Sistemi Belgesine sahip olmanın Üniversiteler için çok kıymetli olduğuna dikkat çekerek Iğdır Üniversitesinin de bu belgeyi alarak kritik eşiği aştığını vurguladı.

Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almanın bir sonuç değil devam eden bir sürecin parçası olduğunu belirten Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi olarak kalitemizi her geçen gün artırmaya ve sürdürülebilir bir kalite yönetimi ortaya koymaya devam edeceğiz. Yenilikler ışığında daima kendimizi güncelleyecek, ülkemize ve insanlığa fayda sunma adına emin adımlarla ilerleyeceğiz.” dedi.

Prof. Dr. Alma, ISO: 9001 Kalite Yönetim Belgesinin alınmasında emeği geçen SERKA'ya ve tüm personellere teşekkürlerini ileterek sözlerine son verdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 14 Nisan, 2022
  • Görüntülenme Sayısı: 2289
Yazdır: