Iğdır Üniversitesi Öğrencileri Sarıkamış Şehitleri İçin Yürüdü

Iğdır Üniversitesi öğrencileri, Sarıkamış Şehitleri için düzenlenen anma yürüyüşüne katıldı.

Türkiye’nin dört bir yanından Sarıkamış’a gelen on binlerce katılımcı, “Asımın nesli, asrın yürüyüşü” sloganıyla düzenlenen “Türkiye Şehitleriyle Yürüyor” etkinliğine katılmak için 90 bin Mehmetçiğin donarak şehit düştüğü Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızılçubuk Zirvesi’ne toplandı.

Anma yürüyüşüne Meclis Başkan Vekili Celal Adan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kars Valisi Türker Öksüz, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, protokol üyeleri ile on binlerce vatandaş katıldı. Iğdır Üniversitesi Öğrenci Dekan Yardımcısı Öğr. Gör. Murat Ünalmış'ın başkanlığında Iğdır Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı yürüyüşte, Genel Sekreter Nedim Duman ve Üniversitemiz personeli de Iğdır Üniversitesi'ni temsil etti.

Soğanlı ve Allahuekber Dağları arasındaki Kızıl Çubuk Zirvesine yürüyüşün ardından anma programı, protokol konuşmaları ile devam etti. Protokol konuşmalarının ardından ise Türk Hava Kuvvetlerine ait iki adet F-16 savaş uçağının selamlama geçişinin ardından şehitler anısına Jandarma Çelik Kanatlar saygı gösterisi yaptı. Anma programı, Jandarma Çelik Kanatlar’ın gösterisiyle sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 06 Ocak, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 760
Yazdır: