Kütüphane Kullanıcılarına Sunulan Veri Tabanlarına Hiperkitap da Eklendi

Iğdır Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, kütüphane kullanıcılarına sunduğu çok çeşitli elektronik veri tabanlarına Hiperkitap'ı da ekledi.

Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilen bu dönemde, kütüphane kullanıcılarına zengin ve güncel bir içeriği online olarak sunan Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığından Hiperkitap ve diğer veri tabanlarının kullanımıyla ilgili yapılan açıklama şöyle: 

Değerli kullanıcılarımız,

Bilindiği üzere Covid-19 salgını nedeniyle tüm ülkemizde olduğu gibi Iğdır Üniversitesinde de uzaktan eğitime geçilmiştir. Iğdır Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı olarak kullanıcılarımıza ulusal ve uluslararası birçok akademik ve güncel literatür kaynağı sunmaktayız. Türkiye’nin ilk ve tek çoklu disiplinli Türkçe veri tabanı olan Hiperkitap da bunlardan biridir. Hiperkitap 300’ün üzerinde kurum ve yayınevinin 22.000’i aşkın elektronik kitabını içermektedir. Hiperkitap 30 farklı konu alanında geniş bir içeriğe sahiptir.

Lisans hakkını satın aldığımız Hiperkitap veri tabanına dilediğiniz yer ve zamanda kampüs dışından erişim sağlayarak tüm e-kitapları tam metin olarak görüntüleyebilirsiniz. Bunun için iOS ya da Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarınıza yüklediğiniz Hiperkitap uygulamasını ve üniversite kütüphanemizden almış olduğunuz şifre kartlarını kullanmanız yeterlidir. Şifre kartlarını henüz almamış kullanıcılarımız kutuphane@igdir.edu.tr  e-posta adresine yazarak başvuru yapabilirler. Ayrıca tüm veri tabanlarımıza ve Hiperkitap'a Kütüphane Linkinden ulaşılabilir.

Elektronik veri tabanları kullanıcılara bilgiye erişimde sayısız kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Böylesi dönemlerde ise uzaktan erişim kolaylığı ön plana çıkmaktadır.

Tüm kullanıcılarımızı #evdekal çağrılarına uyarken Hiperkitap’ın içeriğini keşfetmeye davet ediyoruz. Hiperkitap ve diğer tüm veri tabanlarımızın içeriğini keşfetmek için http://kutuphane.igdir.edu.tr/adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 12 Mayıs, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 401
Yazdır: