Milli Sporculardan Rektör Alma’ya ziyaret

Uluslararası arenalarda kickboks, güreş ve boks gibi branşlarda ülkemizi temsil eden üniversitemizin başarılı milli sporcuları Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret ederek,  üniversitenin kendilerine sunduğu imkânlardan dolayı teşekkür ettiler.

Üniversitemizdeki büyük gelişmelerin ve yeniliklerin farkında olduklarını dile getiren sporcular, üniversitemizin yaptığı projelerle herkesin takdirini topladığını ve bunun mimarı olan Rektörümüz Prof. Dr. M. Hakkı Alma’ya teşekkür etme amacıyla ziyaret ettiklerini söylediler.

Milli sporcuların ziyaretinden çok mutlu olduğunu belirten Rektör Alma, üniversitemiz öğrencileri içerisinde milli sporcuların olmasıyla gurur duyduğunu, ifade etti. Başarının tesadüf olmadığını ancak çok çalışmayla kazanılacağını dile getiren Rektör Alma “Hepiniz çok çalışarak ülkemizi uluslararası yarışmalarda başarıya taşıdınız ve ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandırdınız. Sizin gibi diğer gençlerimizi de spora yönlendirebilirsek ülkemizi uluslararası arenalarda daha iyi temsil eder ve daha da önemlisi sağlıklı gençler yetiştiririz.” dedi. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 06 Aralık,2018
  • Görüntülenme Sayısı: 365
Yazdır: