Rektör Alma Küllük Köyü’nü Ziyaret Etti

Rektör Alma Küllük Köyü’nü Ziyaret Etti

Iğdır merkeze bağlı Küllük Köyü’nde, Bülent Aydın Havaalanı yakınlarında Üniversitemize tahsisi yapılan 3000 dönümlük arazide incelemelerde bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma başkanlığındaki heyet Küllük Köyü’nü ziyaret etti.

Köy halkının yoğun ilgisi karşılanan Ziyarette, tahsisi yapılan arazide yapımı planlanan  "Enerji Köyü Projesi", "Ziraat Fakültesi Çiftliği"  ile “ Çalışma alanları” oluşturulması konularında görüş alışverişinde bulunuldu. Küllük Köyü’nde yaşayan geniş ölçekli aşılı fidan üretimi ve modern çiftçilik yapan emekli ziraatçı Şükrü Yurtseven başta olmak üzere köy halkı, bu konuda görüşlerini ifade ederek, bu çalışmaların bölge açısından çok olumlu sonuçlar doğuracağına inandıklarını, bu konuda her türlü desteğe hazır olduklarını dile getirdiler.

Ziyaret esnasında Iğdır Üniversitesi Rektörü Alma, köylülere hitaben; Iğdır Üniversitesi’nin bilimsel çalışmaların yanı sıra bölgeye yönelik  olarak hazırladıkları  birçok projeyle de Iğdır ve köylerine  hizmet etmeyi amaçladığını belirterek, bu konuda her kesimin üzerine düşeni yapması halinde çok güzel sinerjinin ortaya çıkacağına inandıklarını dile getirerek, Küllük Köyünün bu konudaki olumlu duyarlılığı kendilerini mutlu ettiğini söyleyerek, köy halkına teşekkür etti.

Çok olumlu bir ortamda devam eden ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileriyle son buldu. 

IÜ Haber Merkezi

Yazdır:
Loading