Rektör Alma: “Basın Milletin Müşterek Sesidir”

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolaysıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

24 Temmuzun basında sansürün kaldırılışının 111’inci yıldönümü olduğunu hatırlatan Rektör Alma, mesajında, “Dünden bugüne basın, toplumsal yaşamın en önemli unsurlarından biridir. Daima gelişen ve zenginleşen yapısıyla insanımızın temel ihtiyacı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi, basın milletin müşterek sesidir” ifadelerine yer verdi.

Türk basınının kamuoyunu aydınlatma noktasında gece-gündüz fedakârca görevini ifa ettiğine dikkat çeken Rektör Alma, “Basın camiamız, demokrasimizin sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayan ana unsurlarından biri olmuştur. Bu vesileyle; doğru ve tarafsız haberciliği cesaretle sürdüren, ilkelerini ve değerlerini işlediği kalemini toplumun sağlıklı bilgi alması için kullanan ve gazetecilik ahlakından taviz vermeden görevini yürüten tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 24 Temmuz, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 278
Yazdır: