Rektör Alma ‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okullar’ Sertifika Törenine Katıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma,  Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü, ‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul’ projesi sertifika törenine katıldı.

Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü, ‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul’ projesi kapsamında Iğdır’da başarılı olan okullara sertifika verildi. Kültür Merkezinde düzenlenen sertifika törenine Vali Yardımcısı Halit Benek, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, kurum amirleri ve okul müdürleri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Iğdır İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aziz Akar yaptı.

‘İl genelinde 160 okulumuz ‘Beyaz Bayrak’ sahibi oldu’

 Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle 'Temiz ve Sağlıklı Okul' olmayı temsil eden 'Beyaz Bayrak Projesi'nin hayata geçirildiğini belirten Akar, “Proje kapsamında 2018-2019 eğitim-öğretim yılında müracaat eden okullarımızda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekiplerince yapılan denetimler neticesinde kriterleri uygun bulunan 25 okulumuz “Beyaz Bayrak” almaya hak kazandı. Böylece 2017, 2018 ve 2019 yıllarında il genelinde toplam 160 okulumuz 'Beyaz Bayrak' sahibi oldu” dedi.

‘51 okulumuz “Beslenme Dostu Okul” sertifikası aldı’

Yine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekibince yapılan denetimler neticesinde kriterlere uygun bulunan 23 okulun da 'Beslenme Dostu Okul' sertifikası almaya hak kazandığını ifade eden Akar, sözlerini şöyle tamamladı: “Böylece 2017,2018 ve 2019 yıllarında il genelinde toplam 51 okulumuz 'Beslenme Dostu Okul' sertifikası sahibi oldu. Beslenme Dostu Okul projesi ile öğrencilerimizde obezite ile mücadelede yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme ile birlikte düzenli spor ve fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amaçlanmaktadır."

Açılış konuşmasının ardından ‘Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası’ almaya hak kazanan okulların müdürlerine sertifikaları taktim edildi. Tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 31 Mayıs,2019
  • Görüntülenme Sayısı: 283
Yazdır: