Rektör Alma, Çalışan Gazeteciler İle Yemekte Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ münasebetiyle Iğdır’da faaliyet gösteren ulusal ve yerel basın temsilcileriyle yemekte bir araya geldi.

Üniversitemiz Turizm Fakültesi Uygulama Otelinde düzenlenen yemeğe; Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve basın mensupları      katıldı. Yemekte, basın mensuplarının yeni yıllarını ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini kutlayarak sözlerine başlayan Rektör Alma, görevlerini zor şartlar altında yerine getiren basın mensuplarının, toplumun aydınlatılmasında ve demokrasi kültürünün geliştirilmesinde önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Yemekte ayrıca, Iğdır Üniversitesindeki gelişmeler hakkında gazetecileri bilgilendiren Rektör Alma; Iğdır’daki sıcak su kaynakların bulunması ve kullanılması için üniversite olarak çok çalıştıklarını belirterek, “Biz Iğdır’da bulunan tüm kaynakların yeryüzüne çıkarılması için çalışıyoruz. Bu kaynaklardan biri de sıcak su kaynakları, bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Iğdır’da Anjiyo ünitesinin olmaması, Tıp Fakültesinin kurulması, yaşanan hava kirliliği ve ağaçlandırma gibi konularda Rektör Alma’dan bazı taleplerde bulunan gazeteciler, şehrin kalkınması için işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti. Kendisine yöneltilen bazı sorulara da cevap veren Rektör Alma, “Iğdır’da bir Tıp Fakültesinin kurulması maalesef zor. Ama Iğdır’da bir Eğitim Araştırma Hastanesi açmak daha kolay. Bu yönden çalışmalarımız devam ediyor. Hava kirliliği ile de ilgili Çevre Şehircilik Müdürlüğü ile görüşüyoruz. Şehrin dağ eteklerine taşınması için projelerimiz var. Bu projelerimizi gerekli yerlere bildireceğiz.  Ağaçlandırma konusu ise üzerinde çok durduğumuz bir konu. Iğdır’ın yeşillendirilmesine üniversitemizden başladık. Bunu daha da yaygınlaştırarak ağaçlandırmayı bütün şehre yaymak istiyoruz” dedi.

Düzenlenen organizasyon için Rektör Alma’ya teşekkür eden basın mensupları ise, Iğdır Üniversitesinde yapılan çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirterek, ulusal ve yerel medya kuruluşları olarak Iğdır Üniversitesi ile her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etti. Yemek organizasyonu, çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 11 Ocak, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 620
Yazdır: