Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi’ni Dünya Standartlarında Bir Üniversite Haline Getireceğiz”

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Erzurum’da bölgesel yayın yapan TRT Erzurum Radyosunun telefon konuğu oldu.

‘Doğunun Sesi’ adlı programa telefonla bağlanan Rektör Alma, Iğdır Üniversitesi’ni dünya standartlarında bir üniversite haline getirmek amacıyla yaptıkları çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi. Programda ayrıca, Tıp Fakültesi kurulması yönünde girişimlerin başladığını da belirten Rektör Alma, Iğdır Üniversitesini bölgede üst sıralara taşıyacak projeleri hayata geçirmeye başladıklarını kaydetti.

Programda; Üniversitemizin fiziki yapısı, akademik birimleri, öğrencilere sunulan olanaklar ve toplam öğrenci sayısına ilişkin bilgilendirmeler yapan Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Çok sayıda yüksek lisans ve doktora programımız mevcut. Lisansüstü eğitimde Üniversitemize yoğun bir talep var. Öğrenci sayımız ise 8 binin üzerine çıkmış durumda. Aynı şekilde Güneş Enerji Santrali (GES) projesi, Hayvan Hastanesi, Simülasyon sınıfları gibi pek çok projeyi hayata geçirdik. Amacımız Iğdır Üniversitesini dünya standartlarında bir üniversitesi haline getirmek” şeklinde konuştu.

Rektörümüzden Tıp Fakültesi Müjdesi!

Katıldığı radyo programında bir de müjde veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Tıp Fakültesi kurulması yönünde yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini kaydetti.

Gerekli raporları hazırlayarak Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderdiklerini belirten Rektör Alma, “Iğdır potansiyelli bir şehir; fakat sağlık yönünden bazı problemlerimiz var. Hastalarımız buradan Erzurum’a gitmek için her sabah zahmetli bir yolculuğa başlıyor. Dolayısıyla tedavi süreçleri de uzuyor. Bu anlamda Iğdır Üniversitesi bünyesinde Tıp Fakültesi kurulması gerektiğine inanıyor, bunun için de yoğun bir mesai harcıyoruz. İnşallah en kısa zamanda alt yapı çalışmalarını tamamlayıp Tıp Fakültesini Iğdır’a kazandıracağız” ifadelerini kullandı. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 10 Nisan, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 783
Yazdır: