TRT Haber Mock-Up Sınıfından Canlı Yayına Bağlandı

TRT Haber ekipleri, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerinin dersine konuk oldu. Uçak Kabin Simülasyon merkezinden canlı yayına bağlanan ekipler, öğrencilerin deneyimlerini paylaştı.

TRT Haber Erzurum Bölge Müdürlüğü ekipleri, Iğdır Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı ve Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programında okuyan öğrencilerin havacılık sektöründe deneyim kazanmaları amacıyla kurulan Mock-Up sınıfında bir derse konuk oldu.  TRT ekipleri, Mock-Up sınıfında öğrencilerin uygulamalı olarak yaptığı bir dersi canlı yayına taşıdı. Öğrenciler ve bölüm hocalarıyla bir süre röportaj yapan ekipler, ders içeriği hakkında bilgi aldılar.

Bölüm hakkında TRT muhabirine bilgi veren Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı Öğretim Görevlisi Fatih Arslan, öğrencilerin neden bu bölümü tercih etmeleri gerektiğini anlattı. Arslan, “Bu bölümde okuyan öğrencilere kabin memurluğu mesleğinde karşılaşabilecekleri uygulamaları gösteriyoruz. Sivil havacılık kabin hizmetleri programı 2018 yılında açıldı ve 33 öğrenci ile öğrenime devam etmektedir” dedi.

Teori ile pratiği buluşturuyoruz

Iğdır Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Dinçer Atasoy ise, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı ile Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programında öğrenim gören öğrencilerin, teorikte gördüğü derslerin uygulamasını yapmak üzere uçak kabin içi görevini (Mock-Up) gören bir laboratuvar kurduklarını belirtti. Atasoy, “Bu manada teoriyle pratiği buluşturuyoruz. Sınıfın kurulmasında THY’nin desteği de oldu. Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş Genel Müdürlüğü üniversitemize bir jest yaparak, 24 adet uçak koltuğu, uçak mutfağı, uçak lavabosu, kadırga, galley, trolley vb. malzemeleri hibe etti” diye konuştu.

Haber ile ilgili ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=_y_bUWP0Iso&feature=youtu.be

 

 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 07 Mayıs, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 1134
Yazdır: