Üniversitemiz Bünyesinde Bir Tezsiz Yüksek Lisans Programı Daha Açıldı

Iğdır Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Tezsiz Yüksek Lisans ikinci öğretim programı açıldı.

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü'nün, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Tezsiz Yüksek Lisans ikinci Öğretim Programı açılması konusundaki teklifi 17 Nisan 2019’da Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendi. Bu kapsamda 25 Aralık 2014 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul Kararı dikkate alınarak, Lisansüstü Eğitim-Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği'nin 4’üncü maddesi ile 3843 sayılı Kanun'un 14’üncü maddesi uyarınca üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Beden Eğitimi ve Spor Tezsiz Yüksek Lisans ikinci öğretim programı açılması uygun görüldü.

‘Iğdır Üniversitesi marka bir üniversite olma yolunda ilerliyor’

Üniversitemize kazandırılan tezsiz yüksek lisans programı hakkında açıklamalarda bulunan Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, üniversite olarak giderek ivme kazandıklarını belirterek, “YÖK’ün ilgili bölümlerimizin açılması yönündeki karar bizi ziyadesiyle sevindirdi. Üniversitemizin kalkınması ve şehre katma değer sağlaması noktasında gayret içerisindeyiz. Iğdır Üniversitesi marka bir üniversite olma yolunda emin adımlarlar ilerliyor.” dedi.

 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 25 Nisan, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 1099
Yazdır: