Üniversitemiz ile Gürcistan Teknik Üniversitesi Arasında Kapsamlı İş Birliği Protokolleri!

Uluslararasılaşma perspektifiyle çalışmalarını aralıksız sürdüren Üniversitemiz, dünyanın köklü üniversiteleri arasında yer alan Gürcistan Teknik Üniversitesi ile ERASMUS ve Memorandum of Understanding (MoUanlaşmaları imzaladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, birtakım temaslarda bulunmak üzere Gürcistan’a gitti.

Burada Gürcistan Teknik Üniversitesini ziyaret eden Rektör Alma, mevkidaşı David Gurgenidze ile bir araya geldi.

Sağlık Bilimleri Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenler’in de hazır bulunduğu ziyarette, Iğdır Üniversitesi ile Gürcistan Teknik Üniversitesi arasında ERASMUS ve Memorandum of Understanding (MoU) anlaşmaları kapsamında iş birliği protokolleri imzalandı.

Bu protokoller sayesinde iki üniversite, öğrenci ve personel değişimleri ve ortak bilimsel faaliyetler gibi pek çok alanda iş birliği yapabilecek. 

Rektör Alma: Bu İş Birliği Anlaşmaları Gelecek Vizyonumuza Çok Önemli Katkılar Sunacak

Üniversitemizin Gürcistan Teknik Üniversitesi ile paydaşlık kurmasından büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Rektör Alma, “Bugün uluslararasılaşma çalışmalarımız kapsamında önemli bir adım daha attık. Gürcistan Teknik Üniversitesi, coğrafyamızın köklü üniversitelerinden bir tanesi. Bu iş birliği anlaşmaları iki üniversitemizin de gelecek vizyonuna çok önemli katkılar sunacak. Protokollerin imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Rektör Alma günün ilerleyen saatlerinde de Üniversitemiz,  Gürcistan Teknik Üniversitesi ve Amerika Birleşik Devletleri Andrews Üniversitesi iş birliğinde düzenlenen 7. Uluslararası Arkeoloji Sempozyumuna katılarak bir konuşma yaptı. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 06 Aralık, 2022
  • Görüntülenme Sayısı: 447
Yazdır: