Üniversitemiz Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Pilot Proje Çalıştayında Yerini Aldı

Üniversitemiz akademik personellerinden Öğretim Görevlisi Hakan Güngörmez, Ankara’da düzenlenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ‘Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi’ kapsamında pilot proje çalıştayına katıldı. Güngörmez katıldığı programda, söz konusu projenin ülkemiz açısından son derece umut verici olduğunun mesajını verdi.

‘Pilot proje uygulamasıyla güzel başarılar elde edeceğiz’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Koordinasyonunda ‘Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi’ isimli bir çalışmaya imza atıldı. Toplantının açılış konuşmasını Bakanlık Strateji Geliştirme Başkanı ve Platform Danışma Kurulu Başkanı Erol Yanar yaptı. Erişilebilirlik çalışmalarının işbirliği içinde sistematik hareket etmeyi gerektiren çok kapsamlı konuları içerdiğini, teknik ve pratik bilgi birikiminin bu nedenle çok önemli olduğunu vurgulayan Yanar, çalışma gruplarının katkılarının çok kıymetli olduğunu söyleyerek, bütün üyelere ve projeye gönül veren herkese teşekkür etti. Yanar,  pilot proje uygulamaları ile daha güzel başarılar elde edileceğini ve geliştirilen bu projenin çok önemli olduğunun da altını çizdi. Proje kapsamında ve işleyişi hakkında katılımcıları bilgilendiren Yanar, çalışma gruplarından beklentilerini üyelerle paylaştı.

Proje ülkemiz açısından umut verici

Proje çalıştaylarında gerek Iğdır Üniversitesini gerekse şehri temsilen katılmanın verdiği sorumluluğa değinen Öğretim Görevlisi Hakan Güngörmez, “Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi”nin mevcut yapının değerlendirilmesi ve düzenlenmesi önem arz etmektedir. Yeni yapılacak olan ulaşım araçlarının, malzemelerin, yolların ve diğer donanımların, personelin eğitiminin bu sisteme uygun olarak yapılması, ülkemiz açısından son derece umut verici bir çalışma olmuştur. Ayrıca yapılacak eylem planlaması çalışmalarında Bakanlık Strateji Geliştirme Başkanı ve Platform Danışma Kurulu Başkanı Sayın Erol Yanar’ın  eylem planı hazırlama noktasında terklifleri bizi ziyadesiyle mutlu etti” dedi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 19 Haziran,2019
  • Görüntülenme Sayısı: 436
Yazdır: