Üniversitemizde Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı Açıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı açılması yönündeki teklif, Yükseköğretim Kurumu(YÖK) tarafından uygun bulundu.

Bu kapsamda Üniversitemizin Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı açılması konusundaki teklifi, 10/04/2019 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelenerek 2547 Sayılı Kanun'un 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca, söz konusu anabilim dalının açılması kararlaştırıldı.

Rektör Alma “Üniversitemizde Anabilim Dalı Sayısı 9 oldu”

Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü bünyesinde açılan yeni anabilim dalı ile birlikte Üniversitemizdeki anabilim dalı sayısının 9’a yükseldiğini belirten Rektör Alma, Iğdır Üniversitesi çatısı altında yeni açılan bölüm ve programların eğitim kalitesini arttırmada önemli bir yer edineceğim vurguladı. Rektör Alma, "Üniversitemiz ve şehrimizin potansiyelini en iyi şekilde değerlendirerek ilimize, bölgemize ve ülkemize en üst düzeyde katkı sunmak istiyoruz. Özellikle yaptığımız çalışmalarla yurt genelinde ön plana çıkan bir üniversite modeli yaratmak istiyoruz. Bu vesileyle yeni açılan anabilim dalımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 25 Nisan, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 921
Yazdır: