Üniversitemizde “Havacılık Sektöründe Kariyer Yolculuğu” Konulu Söyleşi Düzenlendi

Iğdır Meslek Yüksekokulu, Hürkuş Havacılık Topluluğu ve Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi ortaklığında “Havacılık Sektöründe Kariyer Yolculuğu” konulu söyleşi düzenlendi.

Programa Iğdır Meslek Yükselokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Zafer Tel, Kariyer Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngör, Muğla Dalaman Havalimanı Güvenlik Şefi Dr. Burhan Çapan, Havalimanları Güvenlik Memurları Derneği Genel Başkanı Cem Uysallı, Ulusal Sivil Havacılık Güvenlik Denetçisi Tuncay Balcı, Kars Havalimanı Müdürü Enver Selim Akata, Iğdır Havalimanı Güvenlik Şefi Can Ünveren ve öğrenciler katıldı.

Söyleşinin moderatörlüğünü yapan Öğr. Gör. Fatih Arslan’ın açılış konuşması ile başlayan program, Kariyer Merkezi Müdürü Güngör ile Dr. Çapan’ın konuşmaları ile devam etti.

Arslan, havacılık sektörü hakkında verdiği bilgilerde, sektörün birçok paydaşı bir arada bulunduran bir endüstri olduğuna değinerek doğrudan ve dolaylı olarak 65 milyondan fazla insanın istihdam edildiğini ifade etti.

Havacılığın günden güne büyüyen bir yapıya sahip olduğunu hatırlatan Arslan,  havacılık sektörünün salondaki program öğrencileri dâhil birçok bölümden mezun olan insanlara istihdam sağlayan bir güç merkezi haline geldiğini sözlerine ekledi.

Arslan'dan sonra söz alan Kariyer Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngör ise öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. Güngör şu şekilde konuştu:

“Özellikle Havacılık alanında tercih mesleki seçimini yapmış öğrencilere bir takım tavsiyelerim mevcut. Hızla büyüyen sivil havacılık sektörü, istihdam olanakları ve dolgun maaşlarıyla, üniversite seçme aşamasına gelen öğrenciler arasında yüksek çekim gücüne sahip. Aktif hareket halinde olmayı seven, yeni ülkeler görmeyi, farklı kültürler tanımayı seven gençlerin gözü kesinlikle havacılığın en havalı alternatifleri olan havacılık sektöründe yer almak istediğini özellikle belirtmek istiyorum. Iğdır Üniversitesi olarak Özellikle havacılık sektöründe sektör temsilcileri ile sürekli ortak çalışmalar ortak ve öğrencilerimizi sektörel deneyim kazanması olarak kariyer uygulama araştırma ve uygulama merkezi olarak etkinlikler organize etmeye çalışıyoruz.“

Program, Muğla Dalaman Havalimanı Güvenlik Şefi Dr. Burhan Çapan'ın konuşmasının ardından Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ahmet Zafer Tel'in hediye takdimi ile sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 19 Ocak, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 568
Yazdır: