Üniversitemizde ‘III. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’ Yapılacak

Onursal Başkanlığını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın yaptığı ve Iğdır Üniversitesi ile birçok Sivil Toplum Kuruluşu (STK) tarafından ortaklaşa düzenlenen “III. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi” 24-26 Ekim 2019 tarihleri arasında Üniversitemizde gerçekleştirilecek.

Çelebi: Kongre bilim dünyasında büyük ilgi ile karşılandı

Kongre Başkanı Prof. Dr. Selahattin Çelebi, kongrenin amacı ve gösterilen ilgi hakkında şunları ifade etti; “Bu kongrenin amacı; alanında uzman ve seçkin bilim insanlarını bir araya getirerek sunacakları bildirilerle bilimler ışığında yaratılış gerçeği konusunda bilim camiasının düşünce ufkuna katkı sağlamak, bilimsel verilerle milli ve manevi değerlerimizi güçlendirerek gerçeğe ulaşmaktır. Üniversitemizde gerçekleştirilecek kongre, yurt içindeki ve yurtdışındaki bilim dünyasında büyük bir ilgiyle karşılandı. Gönderilen bildiriler arasından, hakem değerlendirme süreci sonucunda 130’dan fazla bildiri kabul edildi.  Kongreye, 12 seçkin bilim insanı davetli konuşmacı olarak katılacak. 5 salonda 38 oturum ve 130’dan fazla sunum yapılacak. Bildirilerin özetleri İngilizce ve Türkçe olarak kitaplaştırıldı. Kongre günü basılmış özet bildiri kitabı ve kongreye özel olarak hazırlanan belgesel filmi içeren CD katılımcılara takdim edilecek. Kongre katılımcılarının kongreye büyük ilgi göstermesi, hem Iğdır ilimizin hem de Üniversitemizin tanıtımına olumlu katkı yapacak. ”

Kongrenin açılış töreni, 24 Ekim 2019 Perşembe günü saat 09:00 da yapılacak. 25 Ekim Cuma günü de kapanış konuşmaları gerçekleştirilecek ve sonuç bildirgesi açıklanacak.  26 Ekim Cumartesi günü ise Ahmed-i Hani Türbesi, İshak Paşa Sarayı,  Tuzluca Tuz Mağaraları gezilerinden sonra kongre sona erecek.

Kongre hakkında detaylı bilgi için linke tıklayınız. http://bilimveyaratilis.igdir.edu.tr/anasayfa

Kongre programı hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.igdir.edu.tr/Addons/Resmi/uploads/files/program.pdf

 

 

 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 21 Ekim, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 1471
Yazdır: