Üniversitemizin 2020 Yılı Yatırım Projeleri Cumhurbaşkanlığından Onay Aldı

Üniversitemizin Merkezi Derslik Projesi ile Tuzluca Tuz Mağaralarının Sağlık Turizmine Kazandırılması Projesi Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın teklifi Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile 12.02.2020 tarih ve 31037 sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Iğdır Üniversitesinin 2020 yılı içerisinde gerçekleştirmek üzere başvurusunu yaptığı projelere onay verdi. Iğdır Üniversitesinin, onay alan projeleri arasında; Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsüne Merkezi Derslik Binasının yapılması ve Tuzluca Tuz Mağaralarının, yapılacak olan tesis altyapısıyla sağlık turizmine kazandırılması amaçlanıyor.

Iğdır Üniversitesinin, 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilmek üzere onaylanan projeleri şöyle;

1-Merkezi Derslik Binası İnşası

Yaklaşık 12.000 m2lik kapalı alanda 31 adet sınıf, 6 adet amfi, 285 kişilik konferans salonu, laboratuvarlar ve idari birimlerden oluşan merkezi derslik binasının proje revize işlemlerinin ardından yapım ihalesine çıkılması.

2-Tuzluca Tuz Mağaralarının Turizme Kazandırılması

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Mağaralarının, Üniversitemiz öncülüğünde sağlık turizmine kazandırılma çalışmaları kapsamında ilk etapta; ihale işlemleri biten ve en kısa sürede inşaatına başlanacak olan 8 adet otel odası, 2 adet VIP oda, kafeterya, bay ve bayan toplu terapi salonları ve sergi salonundan oluşan tesisin yapılması.

Üniversitemizin 2019 Yılından Devam Eden Projesi;

1-İtfaiye ve Atölye Binalarının Tamamlanması

İnşaatı devam etmekte olan itfaiye binası, marangozluk ve demircilik atölyesi, iki adet küçük ve bir adet büyük atölye binası olmak üzere toplam beş adet binanın 2020 yılı içerisinde tamamlanması düşünülmektedir.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 13 Şubat, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 1435
Yazdır: