Üniversitemizinde katılımı ile 81 ilde aynı anda fidan dikme rekoru kırıldı

Doğa ve çevreye yönelik farkındalık hareketleriyle öne çıkan Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın farklı noktalarında aynı anda on binlerce fidan ve tohumu toprakla buluşturarak kırılması güç bir rekora imza attı.

Üniversitemiz Sohbet Öğrenci Topluluğunun Iğdır’da temsilciliğini yaptığı ÇEKUD tarafından bütün  Türkiye’de yapılan “Köklerimiz Bu Topraklarda” ağaç dikme projesine Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsünde gerçekleşen fidan dikme etkinliği ile destek verildi.

“Köklerimiz Bu Topraklarda” sloganıyla doğanın korunması ve çevreyle ilgili kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği, 7 Nisan Pazar günü saat 13.00’te tüm merkezlerde aynı anda başlatıldı.

Daha önce Sofrada Sıfır Artık ve karbon ayak izini ölçen Karbonmetre projeleri ile sertifikalı online fidan bağış sistemi www.dikiliagacimvar.com projelerini hayata geçiren Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) baharın gelmesiyle birlikte gerçekleştirdiği fidan dikme projesiyle her kesimden tam not aldı.

Türkiye’nin 81 ilinin tamamında, büyük ilçelerde ve ÇEKUD’un yurt dışı gönüllü danışmanlarının katkısıyla dünyanın farklı şehirlerinde saat 13.00’te aynı anda başlayan etkinlik kapsamında on binlerce fidan ve tohum toprakla buluştu. Tüm merkezlerde ve

Üniversitemiz Şehit Bülent Yurtseven Kampsünde aynı anda fidan dikilmesiyle kırılması güç bir rekor denemesi de başarıyla gerçekleştirilmiş oldu.  

 

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 08 Nisan, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 742
Yazdır: