Rektör Alma "İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması” Toplantısına Katıldı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Valiliğinde düzenlenen "İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması” toplantısına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonuyla “İller ve Destinasyonlar Tanıtım Çalışması Toplantısı” gerçekleştirildi. Iğdır Valiliği Toplantı Salonunda Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim başkanlığında yapılan toplantıya; Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu ve beraberindeki heyet, Vali Yardımcısı Hasan Uğuz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Nebi Işık, SERKA Genel Sekreteri Dr. İbrahim Taşdemir, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve turizm sektörü acenta temsilcileri katıldı.

Yapılan toplantıda TGA Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu tarafından sunum yapılarak, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının faaliyetleri, illerin turizm potansiyelinin dünyaya aktarılması için destinasyonlarının sahip olduğu yaşam tarzı ve sunduğu deneyimin seyahat edenlere aktarımına olanak sağlayan GoTurkey platformu hakkında bilgi verildi. Söz konusu toplantıda ayrıca ilimizde turizm adına faaliyet gösteren paydaşlarla işbirliği modeli geliştirilmesi, daha etkin ve güçlü bir şekilde Iğdır’ın turizm potansiyelinin tanıtımının sağlanması için yapılan destinasyon çalışmaları hakkında da fikir alış verişinde bulunuldu.

IU News Center

  • Publishing Date: 12 January, 2021
  • Number of Pageviews: 451
Print: