Şehit Başkomiser Bülent Yurtseven’in Ailesi Üniversitemizi Ziyaret Etti

Iğdır Üniversitesi ana kampüsüne adını verdiğimiz 15 Temmuz Şehidi Başkomiser Bülent Yurtseven’in ailesi, Üniversitemizi ziyaret etti.

Aslen Iğdırlı olan ve 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında Ankara Özel Harekat Daire Başkanlığının bombalanması sonucu ağır yaralanarak şehit olan Başkomiser Bülent Yurtseven’in ailesi, Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü’nü ziyaret etti. Şehit Bülent Yurtseven’in annesi Nazife Yurtseven ve babası Muzaffer Yurtseven, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın il dışında görevli olması dolayısıyla Rektör Vekili Prof. Dr. İbrahim Demirtaş tarafından makamlarında ağırlandı. Ziyarette, Iğdır Üniversitesi Genel Sekreteri Nedim Duman ve Genel Sekreter Yardımcısı Halit Eyüpoğlu da hazır bulundu.

Duygu dolu anlar yaşandı

Şehit annesi Nazife Yurtseven ve şehit babası Muzaffer Yurtseven’in ziyaretlerinde konuşma sırasında duygu dolu anlar yaşandı. Anne ve baba Yurtseven, oğullarının adı verilen bu eğitim yuvasında bulunmaktan dolayı duygulandıklarını belirtirken Rektör Vekili Demirtaş ve Üniversitemiz yöneticileri, Şehit Bülent Yurtseven’in vatana olan hizmetlerini yad ettiler. Tatvan, Bitlis, Silopi, Cizre ve Nusaybin gibi birçok yerde hizmet eden ve teröre karşı mücadele yürüten Şehit Başkomiser Bülent Yurtseven’in kahramanlıkları anılırken anne Nazife Yurtseven’in gözleri doldu. Emniyet teşkilatına 25 yıl hizmet eden ve 48 yaşında şehit olan Başkomiser Bülent Yurtseven'in anne ve babası, evlatlarının acısıyla ne kadar yürekleri yansa da yaşarken gösterdiği kahramanlıklar nedeniyle gurur duyduklarını ve adının bir eğitim yuvasında yaşaması nedeniyle mutlu olduklarını ifade ettiler.

Anne ve baba Yurtseven’i makamında ağırlayan Rektör Vekili Demirtaş, şehit annesi ve şehit babasının ziyareti nedeniyle Iğdır Üniversitesi olarak çok mutlu olduklarını ifade ederken, kendilerine bu ziyaretin hatırası olması adına bir çini tabak takdim etti. Anne ve baba Yurtseven de, Iğdır Üniversitesi yöneticilerinin kendilerine gösterdiği misafirperverliğe teşekkür ederek, oğullarının adını yaşatan bu eğitim yuvasını ziyaret etmekten doğan memnuniyetlerini dile getirdiler. Şehit annesi Nazife Yurtseven ve şehit babası Muzaffer Yurtseven'in Üniversitemizi ziyaretleri, Üniversitemiz yöneticilerinin kendilerini Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü ana kapısından uğurlamalarıyla son buldu.

IU News Center

  • Publishing Date: 28 January, 2020
  • Number of Pageviews: 670
Print: