Üniversitemiz ile SERKA (Serhat Kalkınma Ajansı) Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kars Serhat Kalkınma Ajansı yöneticileri ile “Tuzluca Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi Hayata Geçiyor” projesinin sözleşmesini imzalamak amacıyla bir araya geldi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın katılımıyla Kars SERKA merkezinde, Genel Sekreter Oktay Güven ile imzalanan protokolle; Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında sunulan projeler için Serhat Kalkınma Ajansından mali destek sözü alındı. Genel Sekreter Güven ise kendilerine sunulan projeler için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

İki kurum arasında imzalanan protokol sonucunda ülkemiz, Iğdır ve çevre illere hitap edecek olan projenin astım, koah, egzama hastaları için umut ışığı olacağını ifade eden Rektör Alma; Tuzluca Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin aynı zamanda yurt dışından gelecek hastalar için alternatif tedavi merkezi olacağını belirtti. Öte yandan eğitim-öğretim, uygulama ve araştırma amacıyla kullanılacak merkezin sağlık turizmine büyük bir ivme kazandıracağının altını çizen Rektör Alma, Iğdır ili ve ülkemiz için de ekonomik getirisi yüksek bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Ziyaret, imzalanan protokolün ardından karşılıklı iyi niyet temennileri ile sona erdi. 

IU News Center

  • Publishing Date: 03 September, 2019
  • Number of Pageviews: 451
Print: