Üniversitemizde ‘Çiftçi Eğitim Merkezi’ Kuruldu

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında, üniversitemiz bünyesinde “Çiftçi Eğitim Merkezi” kuruldu.

Geçtiğimiz haftalarda üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı ziyaret eden çiftçiler, tarımsal konularda Iğdır Üniversitesinden teknik destek istediklerini belirtmiş, bu istekleri Rektör Alma tarafından memnuniyetle karşılanmıştı. Ziyarette, Iğdır Üniversitesi olarak çiftçilerimizin yanında olacaklarını belirten Rektör Alma, uzman kişilerden oluşan bir ekiple çiftçilere destek vereceklerini ve üniversitemiz bünyesinde “Çiftçi Eğitim Merkezi” kurulması amacıyla çalışmalara başlayacaklarını dile getirmişti. 

“Çiftçilerimizle el ele vererek şehrimizi tarımda söz sahibi yapacağız”

Kurulan eğitim merkezi ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Rektör Alma; Iğdır Üniversitesi olarak daima çiftçilerimizin yanında olduklarını belirterek, bu merkezde çiftçilere tarımsal konularda eğitimler verileceğini kaydetti. Ayrıca çiftçilere kendi üretimlerini nasıl yapacaklarını ve budama zamanında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda önemli eğitimler vereceklerini ifade eden Rektör Alma; “merkezimizde sadece  ürün eğitimi değil aynı zamanda ürünü pazarlama noktasında da önemli ipuçları verilecek. Çiftçilerimizle el ele vererek şehrimizi tarımda söz sahibi yapacağız” şeklinde konuştu. 

Üniversitemiz “Çiftçi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi” Yönetmeliği Resmi Gazetede Yayınlandı

Iğdır Üniversitesi Çiftçi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin amaçları, yönetim organları, yönetim organlarının görevleri ve çalışma şekline ilişkin yönetmenlik, 19 Kasım 2018 Tarihli ve 30600 Sayılı Resmî Gazetede yayınlandı.

Üniversitemizde yakın bir tarihte hizmete girecek olan Araştırma Merkezi, 30600 sayılı yönetmenlik çerçevesinde araştırma ve yayın faaliyetlerine başlayacak. Bu kapsamda Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik; Iğdır Üniversitesi Çiftçi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezinin amaçlarına, yönetim organlarına, yönetim organlarının görevlerine ve çalışma şekline ilişkin hükümleri kapsıyor.  Ekim 2018