2017-2018 Erasmus+ Personel Ders Verme ve Eğitim Alma Hareketliliği yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Yerleştirmeler Ulusal Ajansın yayınladığı 2017 Yükseköğretim Kurumları için Uygulama El Kitabında yer alan kriterler göz önünde bulundurularak yapılmıştır. Buna göre başvuran adaylar puan durumuna göre sıralanmış ve faydalanıcılar toplam puanlarına göre asil ve yedek olarak sıralanmıştır.

Asil olarak yerleşip faaliyetten faydalanmayan adaylar yerine yedekler puan sıralamasına göre faaliyetten faydalanmak üzere çağırılacaklardır.

Öncelikle asil listede bulunan adayların davet mektuplarını 15 Aralık 2017 günü mesai saati sonuna kadar teslim etmelerine, herhangi bir nedenle feragat etme veya süresi içinde gerekli belgeleri ofise teslim edemeyenlerin yerine yedek listeden sırayla takip eden birer aylık sürelerle başvuru alınacaktır.

Personel istediği takdirde hibe almaksızın faaliyete katılabilir. Faaliyetten hibesiz faydalanılabilmesi için de başvuru yapılması ve başvurunun diğer başvurularla beraber değerlendirmeye tabi tutulması gerekmektedir. Hibesiz personelin farkı, personelin bütçe hesaplamalarına dâhil edilmemesi ve kendisine ödeme yapılmamasıdır. 

Yazdır: