Sevgili Öğrencilerimiz;

Üniversitemizi tercih ettiğinizden dolayı sizleri kutlar, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz.

I. KAYIT İŞLEMLERİ

Kayıt Tarihleri ;

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden  09-13 Ekim 2020 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri Iğdır Üniversitesi tarafından  09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

2020- DGS sonucunda üniversitemizin herhangi bir bölüm/programına yerleştirilen adayların kesin kayıt işlemleri aşağıda yazılı ilkeler doğrultusunda yapılacaktır.

  1. Şahsen veya Vekaleten Kayıt (Öğrencilerimizin Iğdır Üniversitesinde Bulunan Kayıt Bürolarına Gelerek Ya Da Kanuni Vekillerini Göndererek Yapmış Olduğu Kayıt İşlemleridir. Vekâleten yapılan kayıtlarda vekâlet noter onaylı olmak zorundadır. Noter onaylı vekâleti bulunmayan hiçbir adayın kaydı akraba vb. tarafından yapılamaz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

  1. Ön lisans Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesi Aslı (Aslı onaylandıktan sonra geri verilecektir)
  2.  DGS sonuç belgesinin internet çıktısı,
  3.  Nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün fotokopisi,
  4. 2 adet vesikalık fotoğraf
  5. Askerlik durumunu belirten belge.
  6. Transkript (onaylı)

NOT: Halihazırda farklı bir yükseköğretim kurumunda Örgün lisans bölümünde(Açıköğretim hariç) okuyan öğrencilerin Üniversitemize kayıt yaptırabilmesi için diğer Üniversitedeki kayıtlarını sildirmeleri gereklidir.

ÜNİVERSİTEYE GELEREK KAYIT YAPTIRACAKLAR İÇİN KAYIT YERLERİ VE TARİHLERİ

Kayıt işlemleri aşağıda yazılı yükseköğretim programlarına yerleştirilen tüm adaylar için 09-15 Ekim 2020 tarihleri arasında aşağıda belirtilen kayıt yerlerinde yapılacaktır.

KAYIT YERİ

KAYIT YAPACAK FAKÜLTE

İLETİŞİM

 

 ŞEHİT BÜLENT YURTSEVEN KAMPÜSÜ

Ziraat Fakültesi

476 223 00 48

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

476 223 00 46

Fen Edebiyat Fakültesi

476 223 00 50

Mühendislik Fakültesi

476 223 00 44

İlahiyat Fakültesi

476 223 00 42

ŞEHİT BÜLENT YURTSEVEN KAMPÜSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi 476 223 00 52

 

MUAFİYET:DGS ile Fakültelerimize yerleşen öğrenciler daha önce bir başka yükseköğretim programında alınan ve başarılı olunan dersler için, muafiyet talebinde bulunabilirler. Bunun için Fakültelerdeki Öğrenci İşleri bürosuna müracaat edilmesi gerekmektedir. (Dersler harfli not olarak muaf edilip not ortalamasına katılır)

Muafiyet İçin gerekli belgeler:

  1. Transkript (onaylı)
  2. Ders İçerikleri(onaylı)
Yazdır: