2021 yılı TÜBA-GEBİP ve TÜBA-TESEP ödül başvurularıTürkiye Bilimler Akademisi(TÜBA)’nin kuruluş amaçları doğrultusunda yürütülen Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (TÜBA-GEBİP) kapsamında, üstün başarılı genç bilim insanlarını ödüllendirmek, araştırmalarında ve kendi araştırma gruplarını geliştirmede desteklemek ve ülkemizdeki genç bilim insanlarının Türkiye kaynaklı bilimsel çalışmalarını özendirmek amaçlanmıştır. Bu yıl ilk defa TÜBA-GEBİP Ödülleri kapsamında “eczacılık alanında bilimsel araştırma, proje ve çalışmaları” olan bir üstün başarılı genç bilim insanına “Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Eczacılık GEBİP Özel Ödülü” tevdi edilecektir.

TÜBA Bilimsel Telif Eserleri Ödüllendirme Programı (TÜBA-TESEP) ile üniversitelere yönelik nitelikli Türkçe telif eserlerin yazılmasının teşviki amaçlanmıştır. TÜBA-TESEP Ödülleri kapsamında Akademi Konseyi tarafından, belirli bilim alanlarında yayımlanan eserlere bu yıl “Halil İnalcık Özel Ödülü”, “Kemal Karpat Özel Ödülü” ile “Mehmet Genç Özel Ödülü” verilecektir. Özel ödüllerimiz alanında dünya bilimine değer katmış, ulusal ve uluslararası başarılarıyla ülkemizi onurlandırmış Şeref Üyelerimizin adına ihdas edilmiştir.

2021 yılı TÜBA-GEBİP ve TÜBA-TESEP ödül başvuruları başlamıştır. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2021 Cuma'dır.

TÜBA-GEBİP için : 

http://www.tuba.gov.tr/tr/tuba-odulleri/tuba-ustun-basarili-genc-bilim-insani-odulleri-gebip/2021-yili-tuba-gebip-odulleri-basvurusu

TÜBA-TESEP için :

 http://www.tuba.gov.tr/tr/tuba-odulleri/tuba-bilimsel-telif-eser-odulleri-tesep/2021-yili-tuba-tesep-odulleri-basvurusu

Fotoğraf
  • unnamed-18-.jpeg
Dosyalar
Yazdır: