Rektör Alma Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’da görev yapan muhtarları Şehit Bülent Yurtseven kampüsünde misafir etti. Rektör Alma’nın daveti üzerine üniversitemize bir ziyaret gerçekleştiren muhtarlar, kampüs alanı içerisinde yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı yakaladı.

Rektörlük binası sedir odasında gerçekleşen ziyarette, üniversitemizde yapımı tamamlanan çalışmalar hakkında önemli bilgilendirmeler yapan Rektör Alma, devam eden projeler ve inşaat çalışmaları hakkında da muhtarlarla görüş alışverişinde bulundu.

Yapılan icraatlar anlatıldı

Ziyarette ikili ilişkilerin ve ortak projelerin önemine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Rektör Alma, göreve geldikleri günden beri yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve Iğdır Üniversitesini bölgede üst sıralara taşımak istediklerini belirtti. Üniversite ve yerel yönetimlerin işbirliği içinde olması gerektiğini ifade eden Rektör Alma, ”Şehrimizin ve dolayısıyla üniversitemizin kalkınması için yerel yönetimlerle işbirliğini önemsiyoruz. Yaptığımız çalışmaları yerinde görmeniz amacıyla sizleri buraya davet ettik. Nitekim üniversitemizin alt yapı çalışmaları ve güneş enerjisi santrali bitmek üzere, peyzaj çalışmalarında ise sona gelmiş bulunuyoruz. Ayrıca Aralık ilçesinde TİGEM’in desteğiyle sıcak su kaynağı için rapor hazırlıyoruz. Hayvan hastanemizin kuruluşu tamamlandı, hastanemiz için ambulans aldık, çok yakın zamanda teslim alacağız. Tarımsal Uygulama Araştırma Merkezimizin bünyesinde çiftçilerimizi eğitmek amacıyla Çiftçi Eğitim Merkezini kurduk. Haftalık olarak 150 çiftçiyle bir araya gelerek yeni çalışmalar yapıyoruz. Öte yandan, üniversitemizdeki çorak alanları tamamıyla ağaçlandırmaya başladık. Bal Ormanımızda tıbbi ve aromatik bitkiler sahası oluşturduk. İnşallah kampüsümüzü yeşil bir görünüme kavuşturacağız. Siz değerli muhtarlarımızdan da bazı konularda destek bekliyoruz. Yerel yönetimlerle işbirliği içinde olarak yaşadığımız sorunları ortadan kaldırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Haberin devamı için: http://www.igdir.edu.tr/haber/rektor-alma-muhtarlarla-bir-araya-geldi

Yazdır: