Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’da görev yapan muhtarları Şehit Bülent Yurtseven kampüsünde misafir etti. Rektör Alma’nın daveti üzerine üniversitemize bir ziyaret gerçekleştiren muhtarlar, kampüs alanı içerisinde yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı yakaladı.

Rektörlük binası sedir odasında gerçekleşen ziyarette, üniversitemizde yapımı tamamlanan çalışmalar hakkında önemli bilgilendirmeler yapan Rektör Alma, devam eden projeler ve inşaat çalışmaları hakkında da muhtarlarla görüş alışverişinde bulundu.

“Tuzluca’da Tuz Terapi Merkezi kuruyoruz”

Rektör Alma ziyarette ikili ilişkilerin ve ortak projelerin önemine vurgu yaparak, göreve geldikleri günden beri yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve Iğdır Üniversitesini bölgede üst sıralara taşımak istediklerini belirtti. Üniversite ve yerel yönetimlerin işbirliği içinde olması gerektiğini ifade eden Rektör Alma, “Türkiye’de Tuzluca’nın tuzu birinci sıradadır. Türkiye’de tuz konusunda uluslararası ilk defa sempozyum düzenleyen üniversiteyiz. Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile birlikte hazırladığımız Tuz Terapi Merkezi projesi 2.7 milyon değerinde ve birinci etabı için onay aldık. Iğdır’ın Kaysısının coğrafik işaretini aldık. Iğdır’ın süper domatesi, taş köfte ve bozbaşı içinde çalışıyoruz. Üniversite olarak çok hızlı gelişiyoruz. 35’e yakın yeni bölüm açtık. Yaklaşık 27 yüksek lisans programımız var. Öğrenci sayımızı bu yıl nerdeyse iki kat artırarak 8 bin 500’e çıkardık. Bu konuda sizin de desteğinizi bekliyoruz. Tuzluca MYO’da sağlık bölümleri başta olmak üzere birçok yeni bölüm açtık. Tuzluca MYO’nun öğrenci sayısı bu yıl iki kat artarak 200’den 400’e çıktı. Bütün enerjimizi üniversitemizi, ilimizi ve ilçelerimizi geliştirmek için kullanıyoruz.” dedi...

 

Haberin devamı için; http://www.igdir.edu.tr/haber/rektor-alma-tuzluca-daki-muhtarlari-agirladi

Yazdır: