Tübitak tarafından düzenlenen 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarına bu yıl toplam 511 proje başvurusu gerçekleşti ve bu projeler görevli jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Yapılan ön değerlendirme sonucunda dokuz alanda toplam 111 proje final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Final aşaması proje değerlendirmeleri, 20-22 Mart 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılacaktır. Final değerlendirmelerine davet edilen proje sahiplerinin değerlendirmeye alınacakları tarih ve saat bilgisine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca, değerlendirmelerin yapılacağı çevrim içi bağlantı adresleri, değerlendirme tarihinden önce proje sahibi öğrencilerin ARBİS hesaplarına kaydettikleri e-posta adreslerine gönderilecektir.

Yarışmaya katılacak proje sahiplerinin her bir proje için tek bir Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyan Formunu mavi kalemle doldurulup imzaladıktan sonra renkli olarak taranmış nüshasını en geç 16 Mart 2023 Perşembe günü saat 17:30’a kadar bideb2242@tubitak.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Projedeki öğrencilerin ve proje danışmanının farklı illerde olması durumunda da tek bir form hazırlanıp taratılarak gönderilmelidir.

Final aşaması proje değerlendirmeleri sonucu dereceye giren (birinci, ikinci ve üçüncü) projeler ödüllerini, TEKNOFEST 2023 etkinliği kapsamında alacaklardır. Konuyla ilgili bilgilendirme, daha sonra yarışmanın web sayfasında ilan edilecek ve e-posta yoluyla ilgililere iletilecektir.

Final Yarışmasına katılmaya hak kazanan fakat yarışmaya katılamayacak proje sahiplerinin projedeki haklarından feragat ettiklerini belirten dilekçeleri 16.03.2023 Perşembe saat 17:30’a kadar bideb2242@tubitak.gov.tr adresine iletmeleri gerekmektedir.

Final aşaması proje değerlendirmelerine katılmaya hak kazanan projeler listesi için tıklayınız.

Final aşaması proje değerlendirmeleri gün ve saat tablosu için tıklayınız.

Bilimsel Etik ve Proje Katkı Beyan Formu için tıklayınız.

Proje yazım şablonuna ulaşmak için tıklayınız.

Fotoğraf
  • banner-2242-1.jpg
Dosyalar
Yazdır: