Başvuru Tarihi: 1 Mart 2023

4007 Afet Bölgesi Bilim Her Yerde Özel Destek Çağrısı, 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremden etkilenen 11 ilimize (Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa) ve Sivas İli Gürün ilçesine özel olarak hazırlanmıştır. Çağrı ile meydana gelen bu yıkıcı depremlersonrasında ülkemizin içinde bulunduğu bu zorlu ve özel durumu göz önüne alarak çocuk ve gençlerimizin acılarını sarmak için enerjimizi bilimle güçlendirerek sonuna kadar kullanmayı amaçlıyoruz.

4007 Afet Bölgesi Bilim Her Yerde Özel Destek Çağrısına başvuru yapabilmek için aşağıdaki her iki koşulunsağlanması gerekmektedir:

· En az lisans derecesine sahip olmak,

Kamu kurum/kuruluşları, üniversiteler, belediyeler ya da kamunun veya belediye iştiraklerinin işlettiği bilim merkezinde tam zamanlı ve kadrolu personel olmak.
NEREYE VE NASIL BAŞVURULABİLİR?

Programa başvurular;

· http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresinden ve

· ARBİS bilgileri ile giriş yapılarak E-imza aracılığı ile yapılacaktır.

Yapılacak başvurular http://bilimtoplum-pbs.tubitak.gov.tr adresi üzerinden 1 Mart 2023 tarihi itibari ile elektronik imza ile alınmaya başlayacaktır. Başvurunun tamamlanması için gerekli imzaların elektronik ortamda (e-imza) tamamlanması gerekmektedir. Başvuruya ait tüm belgeler başvuru sistemine yüklenilecek olup, basılı kopya gönderilmesi gereken herhangi bir evrak bulunmamaktadır.

Başvuru aşamasında aşağıdaki görevlerde bulunan kişilerin E-imza almış olmaları gerekmektedir:

· Proje yürütücüsü

Projenin Yürütüldüğü kurum / kuruluş üst düzey yetkilisi
4007 Afet Bölgesi Bilim Her Yerde Özel Destek Çağrısı Çağrı Metni, Proje Öneri Formu ve E-İmza Başvurusu için sitemizi ziyaret ediniz.

E-imza ile ilgili sorunlarınız için: eimza@tubitak.gov.tr

Yazdır: