TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) kapsamında “Sipariş Ar-Ge” ve “Patent Lisans” olmak üzere iki yeni çağrı açılmıştır.

“TÜBİTAK Siparişe Dayalı AR-GE Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı (Sipariş AR-GE)” ile müşteri gereksinimlerini karşılayan çözüm önerilerinin, KOBİ’ler tarafından AR-GE ile ticarileşebilir çıktılara dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Çağrıda, hızla ürüne dönüşebilecek ve yüksek ticarileşme potansiyeline sahip AR-GE projeleri desteklenecektir.

“TÜBİTAK Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı (Patent Lisans)” ile üniversitelerde, araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde geliştirilen patentli teknolojilerin sanayiye aktarılması hedeflenmektedir.

Söz konusu çağrılar kapsamında;  TÜBİTAK ve ÜSİMP işbirliğinde, TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan MANDAL’ın ve TÜBİTAK uzmanlarının katılımıyla çevrimiçi bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Etkinlik program detayı aşağıda verilmektedir.

Etkinlik Programı:
04 Haziran 2020 Perşembe 14:00 – 16:00   TÜBİTAK Siparişe Dayalı AR-GE Projeleri için KOBİ Destekleme Çağrısı (Sipariş AR-GE)- Oğuz ÖZBAY, TÜBİTAK Bilimsel Programlar, Başuzmanı

05 Haziran 2020 Cuma 14:00 – 16:00    TÜBİTAK Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı (Patent Lisans) - Dr. Alp Eren YURTSEVEN, TÜBİTAK TEMEG, Koordinatörü

Kayıt için: Toplantıya katılım bilgilerinin  usimp@usimp.org.tr  adresine iletilmesi gerekmektedir.

Bilgilendirme Toplantısı,  ZOOM bağlantısı ve ÜSİMP Youtube ve Twitter hesapları üzerinden canlı olarak da yayınlanacaktır.

Çağrılara ilişkin kısa tanıtımları TÜBİTAK web sayfasında bulabilirsiniz. İlgili linkler aşağıda verilmiştir.

https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/siparise-dayali-ar-ge-projeleri-icin-kobi-destekleme-cagrisi-siparis-ar-ge-2020-acildi

https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/patent-tabanli-teknoloji-transferi-destekleme-cagrisi-patent-lisans-2020-1-acildi

Yazdır: