Üniversitemizde Altı Yeni Yüksek Lisans Programı Açıldı!

Üniversitemiz bünyesinde bir adet tezli, beş adet tezsiz olmak üzere altı yeni yüksek lisans programı açıldı.

Lisansüstü programlarını çeşitlendirmeye yönelik girişimlerine devam eden Üniversitemiz, bünyesine altı yeni yüksek lisans programı daha kazandırdı.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu, Üniversitemizin “Biyoloji” tezli yüksek lisans programı ile “Bahçe Bitkileri”, “Tarla Bitkileri”, “Gıda Mühendisliği”, “Toprak Bilimi ve Bitki Besleme” ve “Biyoloji” tezsiz yüksek lisans programlarının açılması yönündeki teklifini onayladı.

“Programlar Üniversitemize ve Iğdır’a Hayırlı Olsun”

Açılan programların Üniversitemize, bilim dünyasına ve Iğdır’a hayırlı olmasını temenni eden Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, “Lisansüstü program sayılarının artması bizim birçok bakımdan önem taşıyor. Iğdır Üniversitesi olarak öğrencilerimize yalnızca lisans eğitimi değil aynı zamanda zengin bir lisansüstü eğitim imkânı da sunmayı hedefliyoruz. Ayrıca bölgemizin kalkınmasına katkı sunacak programlar açmaya özellikle gayret gösteriyoruz. Bilindiği gibi Üniversitemiz, ‘Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler’ alanında ihtisas üniversitesi. Bu kapsamda ziraat alanında açılan lisansüstü bölümlerimizde hem bilim dünyasına hem de bölgesel kalkınmaya önemli katkı sunacak araştırmacılar yetiştireceğiz. Destekleri için başta Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanımız olmak üzere tüm YÖK Yürütme Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 26 Nisan, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 690
Yazdır: