“58. Kütüphane Haftası” Münasebetiyle Rektör Alma’ya Kitap Takdim Edildi

Iğdır Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İbrahim Kabalak ile aynı birimde görev yapan idari personeller “58. Kütüphane Haftası” münasebetiyle Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Başkan Kabalak, bir hafta boyunca gerçekleştirilecek Kütüphane Haftası programı hakkında Rektör Alma’ya bilgi verdi.

Bu ziyaret vesilesiyle Kütüphane Haftası hakkında mesajını ileten Rektör Alma, “Bir toplumun bilgi birikiminin, kültür ve medeniyetinin en önemli hazinesi olan kütüphaneler, geçmiş ile günümüz arasında köprü görevi gören bilgi merkezleridir. Bireylere bilgisini, görgüsünü arttırma ve mesleklerinde ilerleme imkânı sağlayan kütüphaneler, yaşam boyu öğrenme sürecinin ayrılmaz parçasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta kütüphane çalışanları olmak üzere tüm kitap dostlarının bu yıl 58’incisi kutlanan Kütüphane Haftası’nı kutluyor, ülkemizde okuma alışkanlığının, bilgiye ve öğrenmeye olan ilginin daha da artmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Ziyaret, Yunus Emre’nin “Risaletü’n Nushiyye ve Divan-ı” kitabı takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 29 Mart, 2022
  • Görüntülenme Sayısı: 417
Yazdır: