"Doğal ve Beşeri Bilimler Açısından Iğdır-2" Kitabı Çıktı!

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Dr. Öğr. Üyesi Taner Aydın ve Doç. Dr. Gülşen Bayat’ın editörlüğünü yaptığı “Doğal ve Beşerî Bilimler Açısından Iğdır-2” kitabı çıktı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılına armağan edilen çalışmayla, Iğdır’ın kentsel ve kırsal planlamasına bilimsel katkı sunmak amaçlandı.

Toplam 9 bölümden oluşan çalışmada alanında uzman akademisyenler pandemi, deprem, küresel iklim değişikliği, kuraklık, göç, nüfus, tarım ve turizm gibi olgular üzerinden Iğdır’ı ele aldı. 

“Iğdır’a Dair En Önemli Kaynak Kitaplar Arasında Yer Alacak”

Kitabın Iğdır ve bölgeye dair kapsamlı veriler sunduğuna dikkat çeken Rektör Alma, “Iğdır Üniversitesi olarak bulunduğumuz bölgenin gelişimine ve kalkınmasına katkı sunmayı en önemli misyonlarımızdan bir tanesi görüyoruz. Bir ihtisas üniversitesi olarak Iğdır’ımızın sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarını tespit edip bu sorunların çözümüne yönelik bilimsel çalışmalar ortaya koyuyoruz. Bu kapsamda ‘Doğal ve Beşerî Bilimler Açısından Iğdır-2’ kitabı da hiç şüphesiz Iğdır’a dair en önemli kaynak kitaplar arasında yer alacak. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Editörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Taner Aydın’ın yaptığı “Doğal ve Beşerî Bilimler Açısından Iğdır-1” kitabı, 2022 yılında okurlarla buluşmuştu. Serinin üçüncü kitabının ise önümüzdeki aylarda çıkması hedefleniyor.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 26 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 212
Yazdır: