Adalet Programı Öğrencileri Iğdır Adliyesi’ne Gezi Düzenledi

Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksekokulu Adalet Programı öğrencileri Iğdır Adliyesi’ne gezi düzenledi.

Tuzluca Meslek Yüksekokulu Adalet Programı ikinci sınıf öğrencilerinin, mezun olduklarında çalışma imkânı bulacakları adliyelerdeki işleyişi görmeleri, doğrudan söz konusu alanda çalışan meslek mensupları ile sohbet edebilmeleri ve sorularını sorabilmeleri amacı ile Iğdır Adalet Sarayı’na gezi düzenlendi.

Iğdır Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramis Murat Vural’ı makamında ziyaret eden öğrenciler, Başkan Vural’a çiçek takdim etti. Başkan Vural da, ziyaretlerinden dolayı öğrencilere teşekkür ederek kendisine yöneltilen soruları yanıtladı ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Gezi programı kapsamında öğrencilere; adliyelerdeki genel yerleşim, ön bürolar, mahkemeler, icra müdürlükleri hakkında genel bilgiler verildi. Öğrencilerin farklı mahkeme kalemlerinde çalışan zabıt katipleri ve yazı işleri müdürleri ile birebir sohbet ettiği ve ilgili kalemlerdeki dava dosyalarını inceleme imkanı bulduğu program; aleni olan yargılamaların izlenmesi, duruşma salonlarının incelenmesi ile devam etti. 

Düzenlenen gezi vasıtasıyla; iş hayatına dair önemli bilgileri bu mesleği icra eden kişilerden öğrenen öğrencilerin, kariyer planları yapmalarına yardımcı olunurken okulda aldıkları teorik bilgilerin de pratikteki yansımalarını görmeleri sağlandı.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 10 Aralık, 2019
  • Görüntülenme Sayısı: 2257
Yazdır: