Doç. Dr. Duran’dan, Rektör Alma’ya Kitap Takdimi

Üniversitemiz akademisyenlerinden Doç. Dr. Volkan Duran, editörlüğünü Rektörümüz Mehmet Hakkı Alma ile beraber yaptıkları “Kariyer Planlama ve Akademik Kariyerin Psikolojik Temeller” kitabını takdim etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Alma ve Doç. Dr. Duran, bir süre kitaplar üzerine sohbet ettiler.

Kitabın akademik kariyer ve gelişimini "Kendini Gerçekleştiren İnsan" kavramının farklı boyutlarıyla bir sentezi şeklinde ortaya koyulduğunu ifade eden Doç. Dr. Duran, “Bu kitapta kariyer sahibi olmanın diğer insanlardan farklı özellikleri ve üstün yaşam tarzıyla, yaşamda yenilikler oluşturmayı ve onları toplumun her kesimine yayarak toplumsal yenilikler oluşturmayı gerektirdiğinden bahsettik. Bu yüzden kariyer gelişiminin bir anlamda bireyin insanı kámil yolunda bir serüveni olduğu ve bu kişilerin fikir ve görüşlerinin yaşama yeni ve farklı ülküler sunduğuyla ilgili örnekler ortaya koyduk.” şeklinde konuştu.

Kitap hakkında düşüncelerini paylaşan Rektör Alma ise “Kariyer alanında hazırlanan ilk eserlerden birisi olması yönüyle literatüre katkı sağlayacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Rektör Alma son olarak kitap takdiminden duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuğuna nazik ziyareti için teşekkür etti.

Ziyaret, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 16 Mart, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 388
Yazdır: