Endonezya Büyükelçisinden Rektör Alma’ya Ziyaret

Endonezya Türkiye Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal, Iğdır ziyareti kapsamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’yı makamında ziyaret etti. Söz konusu ziyarette, Türkiye ile Asya ülkeleri arasındaki eğitim alanında yapılacak iş birliklerinin önemine dikkat çekildi.

Uluslararasılaşma hedefi doğrultusunda son zamanlarda önemli atılımlar yapan Üniversitemiz, bu yöndeki çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Endonezya Türkiye Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayarak bir görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye ile Asya ülkeleri arasındaki ilişkilerin her geçen gün geliştiğinin vurgulandığı görüşmede, eğitim alanında yapılacak iş birliklerinin önemine dikkat çekildi.

Iğdır’da bulunmaktan ve üniversiteyi ziyaret etmekten dolayı memnuniyetini dile getiren Büyükelçi Iqbal, Iğdır Üniversitesinin bölgesinde çok önemli çalışmalara imza attığını ifade etti.

Büyükelçi Iqbal ayrıca Iğdır Üniversitesi ile Endonezya’daki üniversiteler arasında gerçekleştirilen öğrenci - akademisyen değişim programlarının, iki ülke arasındaki dostluğu pekiştirdiğini vurguladı.

Kardeş ülke olarak gördükleri Endonezya’nın Büyükelçisi Lalu Muhamad Iqbal’ı Üniversitemizde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını belirten Rektör Alma ise geçtiğimiz aylarda Universitas Negeri Malang ile imzalanan protokol hakkında bilgilendirme yaptı.

Endonezya’da bulunan Üniversiteler ile ilişkileri geliştirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekleyen Rektör Alma, ikili görüşmeler doğrultusunda gerekli iş birliği anlaşmaları ve değişim programlarının devam edeceğinin sinyalini verdi.

Ziyaret, yapılan görüşmenin ardından hediye takdimi ve başarı dilekleriyle sona erdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 24 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 277
Yazdır: