Gençlik ve Spor Bayramı Iğdır’da Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Iğdır Valiliği tarafından düzenlenen çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Etkinliklere Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, il protokolü, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Program ilk olarak Iğdır Belediyesi ününde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve ardından Valilik makam ziyareti ile başladı.

Daha sonra Atatürk Futbol Sahası’nda devam eden program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürü Yusuf Çebi, günün anlam ve önemine yönelik konuşma yaptı.

Daha sonra gençler tarafından spor gösterileri ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Şiirlerin okunması ve ödül töreni ile devam eden program, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü stantların gezilmesiyle sona erdi.

Programın ardından günün anlam ve önemine dair duygularını paylaşan Rektör Alma, şu ifadeleri kullandı:

“19 Mayıs tarihi, bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde, milletimizin tüm onur ve asaletiyle bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi için tarih sahnesinde yarattığı değişimin başlangıcıdır. Geçmişte tarih yazmış atalarımızdan güç alarak geleceği planlama sorumluluğu gençlerimizin omuzlarındadır.19 Mayıs’ta başlayan mücadelenin ışığında çağdaş ve demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin, gençlerin üstün gayret ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak sonsuza dek yaşayacağı inancıyla “Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”nı kutluyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin kahramanlarını ve tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.”

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 19 Mayıs, 2023
  • Görüntülenme Sayısı: 318
Yazdır: