Iğdır Ford Surkit Bayisi Öğrencilerin Eğitimi İçin Araç Hibe Etti

Iğdır Ford Surkit Bayisi tarafından, Iğdır Ford Bayii ile Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu arasında gerçekleştirilen eğitim protokolü çerçevesinde öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla araç hibe edildi.

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Bölümünde eğitim gören öğrencilerin atölye eğitimlerinde kullanılmak üzere hibe edilen araç sayesinde öğrenciler uygulamalı eğitimlerini kolaylıkla yapabilecek. Konu ile ilgili Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Öcal bir açıklama yaptı. Dr. Öcal, Iğdır’lı işadamı Mehmet Surkit beyle yapılan görüşmeler neticesinde Ford Otosan'dan hibe sözü verilen aracı bugün teslim aldıklarını ifade ederek, diğer iş insanlarıyla da görüşmelere devam edildiğini ve onlarında Üniversitemize destek sağlayacaklarından emin olduklarını söyledi.

Yetkililerden Öğrencilere Destek Sözü

Iğdır Surkit Ford Bayisi yetkilileri ise, hibe edilen aracın özellikleri hakkında şu bilgileri paylaştılar. “Surkit Otomotiv programında atölye uygulamalarında kullanılmak üzere hibe edilen araç, elektronik ve mekanik yönden tam donanımlı özelliklere sahip. Öğrencilerimizin eğitimine önemli derecede katkı sağlayacak.” Otomotiv çalışmalarında kullanılmak üzere 1 adet dizel motor ve şanzıman hibe sözünü veren yetkililer, bundan sonraki süreçlerde de eğitime destek vermeye devam edeceklerinin mesajını verdiler. Ayrıca akademik personelin ve öğrencilerin eğitim merkezlerinde tanıtım yapma imkânını sağlayacaklarını belirtiler.

Rektör Alma, İşbirliği Mesajı Verdi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’da söz konusu hibe araçla ilgili açıklama yaptı. Rektör Alma, Iğdır Ford Surkit bayisi sahibi Mehmet Surkit beye eğitim ve öğretime verdikleri destekleri için teşekkürlerini dile getirerek, Üniversite olarak her zaman Iğdırlı iş adamları ile işbirliğine hazır olduklarının güvencesini verdi.

IÜ Haber Merkezi

  • Yayımlama Tarihi: 12 Kasım, 2020
  • Görüntülenme Sayısı: 439
Yazdır: